MÁM TETOVANIE A ČO TERAZ?

 

      Najlepšie po dvoch hodinách od ukončenia tetovania odstránime fóliu a antibakteriálnym mydlom (nie tekutým) poriadne tetovanie umyjeme od prebytočnej masti a krvnej plazmy. Po odbalení má tetovanie slizovitý charakter, ktorý treba naozaj dôkladne odstrániť. Nebáť sa pritlačiť a môžete umytie zopakovať aj viackrát, ak to bude potrebné. Nesušiť uterákom (zvykne tam bývať veľa baktérii). Použite kuchynskú, papierovú rolku alebo servítku. Prvé dva dni nemastíme. 

      Ďalšie umytia následujúce dni by mali byť rýchle. Tetovanie umývajte len antibakteriálnym mydlom, nepoužívajte inú kozmetiku. Umývanie musí byť jemné a veľmi rýchle, pretože čerstvé tetovanie nemá rado vodu. Používať iba sprchu, nekúpať sa! V žiadnom prípade nie vaňa, plaváreň, sauna... Po celý čas hojenia nosiť čisté, voľné, bavlnené oblečenie. Doporučujeme prvý deň vymeniť aj posteľnú bielizeň. Vyhnite sa prašnému prostrediu a obmedzte kontakt tetovania so zvieratami, hlavne nedovoliť olizovať tetovanie. Taktiež sa vyhnite aktivite, kde je zvýšené namáhanie a potenie (napríklad posilňovňa). Taktiež tetovanie nevystavujte slnečnému žiareniu minimálne mesiac po tetovaní. 

      Na tretí deň aplikujeme mastičku (prvýkrát aplikujeme masť na umyté tetovanie, ale nie hneď po umytí) v čo najtenšej vrstve takým spôsobom, že veľmi malé množstvo masti rozotrieme v dlaniach a tou dlaňou si to tetovanie vo všetkých smeroch pohladíme. Tak docielime to, že tetovanie bude vďaka masti vláčne, ale bude aj dýchať. Toto je veľmi dôležité, aby tetovanie malo dostatok kyslíka. Tetovanie sa už ničím neprelepuje, potrebuje dýchať. 

      Mastíme intuitívne. Držte sa svojho vnútorného pocitu vtedy, ak sa Vám tetovanie zdá byť suché (mierne sťahuje kožu) alebo začína svrbieť. S odstupom času bude tetovanie viac svrbieť, neškriabať, keď tetovanie svrbí, to znamená, že si pýta masť a hojí sa. Koľkokrát zasvrbí, toľkokrát môžeme namastiť masťou, ale vždy len v tenkej vrstve. Po ošúpaní z ochrannej vrstvy aplikujeme ešte 3 týždne až mesiac 1x až 2x denne nechtíkovú indulonu, telový krém alebo kokosový olej. Ide len o regeneráciu kože. 

      Týmto starostlivosť nekončí. Starajte sa o svoju kožu celý život a tá sa Vám odvďačí nielen krásnym tetovaním.  

 

... <3 ...

      Nech Vás Vaše tetovanie teší, slúži a pomáha.